Klasa 2 bardzo chętnie dołączyła się również do akcji Samorządu Uczniowskiego i przygotowała piękne prace dla Seniorów z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego dla Dorosłych w Trzebnicy.
Małgorzata Radek
Klasa 2 bardzo chętnie dołączyła się również do akcji Samorządu Uczniowskiego i przygotowała piękne prace dla Seniorów z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego dla Dorosłych w Trzebnicy.
Małgorzata Radek
W dniach 6-17 grudnia Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Boleścinie ogłosił zbiórkę kartek, ozdób i stroików świątecznych. Wielu uczniów i rodziców chętnie zaangażowało się w tą szczytną akcję.
Zebrane kartki oraz upominki zostały przekazane na ręce Siostry Weroniki dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Trzebnicy.
W ramach podziękowania Siostra Weronika przekazała słodkie upominki dla wszystkich wykonawców, które zostaną rozdane po powrocie do szkoły.
Opiekunki
Samorządu Uczniowskiego
Dzień dobry. Dziś wykonujemy lampion świąteczny. Do realizacji tego świątecznego wyzwania będziemy potrzebować: czysty słoik, sól (najlepiej gruboziarnistą),klej, nożyczki, i ozdoby: brokat, wstążeczka, sznurek, bombka, czy to, czym chcielibyście ozdobić wasz lampion. Do lampionu możemy włożyć świeczkę (ja używam tych na baterie, ze względu na bezpieczeństwo).
Jak wykonać lampion:
Przygotowujemy sobie miejsce do pracy. Słoik smarujemy dokładnie klejem. Robimy to stopniowo, nie smarujemy od razu całego słoika, klej nanosimy fragmentami. Następnie na posmarowany kawałek słoika sypiemy sól, która powinna przykleić się do kleju. Kiedy obtoczymy słoik, ozdabiamy nasz lampion według uznania. Nasz lampion jest gotowy!
Kochani! Nasze zajęcia świetlicowe zostały przeniesione do sfery on line. Nie oznacza to wcale, że inspiracje twórcze zostały zawieszone. Działamy dalej!
Dziś moja propozycja dla Was: zawieszka Aniołek na choinkę. Może posłużyć jako ozdoba świąteczna lub np. jako zakładka do książki. Do wykonania pracy potrzebujemy: gazetę, nożyczki, klej (niezawodny jest klej Magic), trochę sznurka jutowego lub wstążeczki, kartonik, który będzie naszą bazą dla ozdoby. Rozpoczynamy od narysowania na kartoniku szablonu aniołka. Następnie wycinamy aniołka z kartonu i nanosimy klej na jego powierzchnię. Przyklejamy gazetę i wycinamy uzyskując pożądany kształt. Tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony ozdoby (gazetę naklejamy po obu stronach ozdoby). Kolejnym krokiem jest wykonanie otworu na sznureczek, na którym zawiesimy naszą ozdobę. Ja użyłam dziurkacza, ale otwór można też zrobić np. nożyczkami. Przewlekamy mały fragment sznureczka przez otwór i zawiązujemy dwa końce sznurka, by stworzyć pętelkę. Następnie przyklejamy nasz sznurek po obwodzie aniołka, nanosząc na brzegi figurki klej i układając na kleju sznurek. Pamiętajcie, aby sznurek docisnąć palcem, by dobrze przykleił się do powierzchni ozdoby. Nasz Aniołek jest gotowy!
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym gdzie mieli możliwość prezentacji swoich talentów, zainteresowań i pasji poprzez wykonanie pracy plastycznej, która przedstawiała późną jesień.
Konkurs plastyczny zainteresował wielu młodych artystów z całego powiatu. Wpłynęło prawie 80 prac w kategorii szkoła podstawowa kl.1-3. Wybierając prace do nagrodzenia brano pod uwagę walory artystyczne, samodzielne podejście oraz zgodność z tematem konkursu.
Uczennica naszej szkoły Lilia Zaparty z klasy II zajęła 1 miejsce , wyróżnienia otrzymały uczennice klasy III Olga Perczak i Zuzanna Czyż.
Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Małgorzata Radek
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.
Dzieci uczęszczające na zajęcia Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej PSZCZÓŁKA działającej przy Szkole Podstawowej w Boleścinie również zostały obdarowane prezentami od Świętego Mikołaja. Niestety nie mogliśmy osobiście spotkać się z Mikołajem (że względu na nieustannie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną), ale Pomocnicy Świętego Mikołaja dostarczyli podarunki dla naszych podopiecznych za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Opiekunki Świetlicy
Mikołajki są dla wielu uczniów jednym z najpiękniejszych dni w roku szkolnym. Klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie przygotowywała się do tego wydarzenia z dużym zaangażowaniem. Już kilka dni wcześniej dzieci na zajęciach artystycznych wykonały bombki z kul styropianowych ozdabianych cekinami. Przystroiły nimi przepiękną żywą choinkę. 6 grudnia wszyscy pierwszoklasiści przyszli do szkoły ubrani w mikołajkowe czapki. Święty Mikołaj zawitał w nasze progi wcześnie rano i zostawił dzieciom wspaniałe prezenty. Dzieci w podziękowaniu wykonały portrety Świętego Mikołaja oraz zaśpiewały kolędy. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.
Sylwia Siwik
7 grudnia uczniowie klasy II i III wyjechali wraz ze swoimi wychowawczyniami do kina CINEMA CITY na film pt. "Clifford. Wielki czerwony pies ". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały historię ogromnego czworonożnego przyjaciela, który zawsze jest gotów do zabawy. Podczas seansu filmowego nie zabrakło humoru i fantazji dzieci, bo któż nie chciałby mieć futrzanego przyjaciela.
Po zakończonym seansie, uśmiechnięci i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.
D. Surma
Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na najczęstsze pytania:
JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?
Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły
ILE TO KOSZTUJE?
NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
CZY WARTO?
Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.
Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.
Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka.
CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia?
Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.
CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?
W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.
CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNACJI LECZENIA?
NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).
Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.
Więcej informacji o nas na: www.directmedic.pl.
Dzień dobry Pani Zimo! Zima zawitała do dzieci w SP Boleścin.Nie mogliśmy odpuścić tej okazji, by podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych nie poszaleć w pierwszym śniegu! Było super!
Joanna Łoźnicka
W dniach 15.11. do 26.11.uczniowie SP w Boleścinie włączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej BOHATERON, organizowanej przez Fundację Sensoria.Dzieci brały udział w lekcji na temat Powstania Warszawskiego, a następnie przygotowały piękne laurki z podziękowaniem dla powstańców.Akcja ma na celu uwrażliwiać społecznie, podtrzymywać ducha patriotyzmu i ocalić pamięć o naszej historii.To także okazja, by wyrazić swoją wdzięczność powstańcom i podziw dla ich postawy pełnej odwagi i bezinteresowności.
Joanna Łoźnicka
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji uczniowie klasy II i III na lekcjach poznali historię misia, rozmawiali o książkach oraz bajkach, w których bohaterem jest miś. I choć dzieci nie mogły przynieść swojego ukochanego pluszaka by zaprezentować go swoim kolegom, nie stanęło to na przeszkodzie aby klasy w tym dniu zamieniły się w Krainę Pluszowych Misiów. Dzieci wykonały bardzo ciekawe prace plastyczno- techniczne wydzieranki, wyklejanki, ręcznikowe misie, zakładki. Wszystkie wykonane prace były piękne, ciekawie i pomysłowe. To był bardzo miły dzień.
Małgorzata Radek
Reksio, Kaczor Donald, Kubuś Kucharek, Bolek i Lolek - któż nie zna tych postaci? W listopadzie dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy opiekuńczo-wychowawczej "Pszczółka" obchodziły "Dzień postaci z bajek". Zajęcia rozpoczęliśmy od nauki piosenki "Witajcie w naszej bajce", następnie graliśmy w Quiz "Zgadnij zgadula" i bajkowe kalambury. Rozmawialiśmy także na temat jakie bajki lubimy najbardziej i dlaczego. Zajęcia zakończyliśmy seansem filmowym "Charlie i tabliczka czekolady".
Opiekunki świetlicy
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. W tym roku szkolne andrzejki klas I-III odbyły się 24.11 troszkę inaczej niż zwykle. Wychowawczynie poszczególnych klas wspólnie ze swoimi uczniami przygotowały wróżby andrzejkowe i bawiły się w swoich klasach. . Najmłodsi wykazali się kreatywnością przychodząc do szkoły przebrani za postacie z bajek, wróżki i czarodziejów. Najpierw dzieci obejrzały prezentację, która wprowadziła w historię obrzędów. Następnie nadszedł czas na wróżby. W niezwykle magicznym nastroju przepowiadano przyszłość z kart czy magicznych serc. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by np. dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny. Dzieci wykonywały kodowanki andrzejkowe i kolorowały obrazki nawiązujące do tematu. Na zakończenie odbyła się zabawa andrzejkowa. Wszyscy bawili się w rytm prezentowanej muzyki. To był miło spędzony czas.
M.R./S.S./D.S
Powered by aSc EduPage