Ogólnopolski Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.” Martin Seligman - amerykański psycholog, profesor Uniwersytetu w Pensylwanii. Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to akcja zaproponowana przez panią Joannę Gadomską, prowadzącą na Facebooku kanał " Biologia z blondynką". W Szkole Podstawowej w Boleścinie, już po raz drugi, w akcję zaangażowaliśmy praktycznie całą społeczność szkolną pod kierunkiem klasy siódmej i ósmej.
Pytaliście kiedyś uczniów, co jest ich mocną stroną? W czym są najlepsi? Co najlepiej robią? Co w sobie lubią? Co uważają za swoje największe osiągnięcie? Długo czekaliście na odpowiedzi? A pytaliście kiedyś swoich uczniów o ich słabe strony, w czym są niedoskonali, z czym sobie nie radzą, co jest ich największym niepowodzeniem? I co, tak samo długo czekaliście na odpowiedzi? Uczniowie, zdecydowanie szybciej i łatwiej potrafią mówić o swoich słabych stronach, niż o mocnych, dużo więcej potrafią wymienić słabych stron niż mocnych (słabych 10, może więcej a mocnych 1 może 2).Poprzez akcję Tydzień USM chcemy bardzo, aby to się zmieniło, aby każdy uczeń poznał swoją moc, swoją mocną stronę i na hasło „moja mocna strona” w sali lekcyjnej nie panowała cisza, podczas której będziemy słyszeć brzęczenie muchy, a uczniowie nie robili zdziwionej miny, jakby ktoś prosił o podanie równania reakcji, w której powstaje aldehyd3fosfoglicerynowy. Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy to: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja klasy.Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu.
Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu — powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres. Wykorzystywanie swoich mocnych stron, gdy się coś robi całym sercem, gdy się robi to co się kocha, w co się wierzy, do czego jest się stworzonym, sprawia ogromną radość, daje satysfakcję oraz mega wielkie poczucie spełnienia (nawet, gdy coś się nie powiedzie, to i tak ma się poczucie, że było warto spróbować). Bazując na swoich mocnych stronach dużo łatwiej ułożyć swoją przyszłość, dokonując odpowiedniego wyboru kierunku kształcenia, a później wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.
Dlatego też i my pokazaliśmy w czym jesteśmy najlepsi!!! Wojtek zaprezentował prace wydrukowane na drukarce 3D. układa kostkę Rubika 3X3 w czasie ok. 46s. Kuba to kolekcjoner monet i banknotów; najstarsza moneta z jego kolekcji pochodzi z 1926 r. z Republiki Weimarskiej. Karol opowiedział nam o Ozobotach i interesuje się elektroniką, Michał interesuje się budową i naprawą motorów. Antoni układa kostkę Rubika 3X3 w czasie 36s, a 4X4 w czasie ok. 3 min. Zna państwa i ich stolice i przeprowadził Quiz „ Wszystkie państwa świata”. Kacper i Alan od pięciu lat grają w piłkę nożną W klubie ULKS SPARTA SKARSZYN. Szymon zbiera flagi i obecnie ma ich 13. Zaprezentował flagi stanu Teksas i Floryda. Emil to miłośnik crossów. Piotr-niesamowity znawca mapy i miłośnik geografii. Mateusz S. I Mateusz P. to miłośnicy wyczynowej jazdy na rowerze.
Koordynator szkolny: p. Agnieszka Nurek. Efekty pracy pokazane zostaną całej Polsce, na różnych forach i stronach nauczycielskich, na YouTube i wszędzie, gdzie tylko się da, bo nasi uczniowie i ich nauczyciele mają MOC!!!!!!