W załączeniu wykaz podręczników do religii:
1. Wykaz_podrecznikow_do_religii_SP_Bolescin_2023-2024.pdf
Do załączonych podręczników proszę zakupić zeszyty ćwiczeń.
W załączeniu wykaz podręczników do religii:
1. Wykaz_podrecznikow_do_religii_SP_Bolescin_2023-2024.pdf
Do załączonych podręczników proszę zakupić zeszyty ćwiczeń.
W załączeniu wymagane formularze i oświadczenia:
Zaprszamy do składania ofert
Nadszedł długo oczekiwany dzień, dzień podsumowania wytężonej nauki i pracy, dzień nagród i pochwał oraz odbioru świadectw, a przede wszystkim dzień rozpoczęcia zasłużonego wypoczynku wakacyjnego. 23 czerwca zakończenie roku szkolnego 2022/2023 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Kościele Miłosierdzia Bożego w Boleścinie o godz. 9:00. Później wszyscy udali się na teren szkoły. Na akademii spotkały się grupy przedszkolne, uczniowie klas 1-3 oraz 4-8. Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz klasa II pod kierunkiem p. Sylwii Siwik poprowadzili apel. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Barbara Kogut, która przywitała zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Słowa uznania skierowała do dzieci, rodziców oraz nauczycieli dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. Po przywitaniu przybyłych gości przez Panią Dyrektor, nastąpiło wręczenie nagród, listów pochwalnych i książek dla uczniów, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Listy gratulacyjne z rąk Pani dyrektor i wychowawców klas odebrali także rodzice uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom, a także życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.
Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy wręczyli pozostałe świadectwa, przypomnieli zasady bezpiecznego odpoczynku letniego oraz życzyli samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.
Anna Leszczyńska - Janik
15 czerwca odbyła się wycieczka do Kopalni Złota w Złotym Stoku i Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku zorganizowana dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Boleścinie. Wyjazd rozpoczęliśmy o godzinie 7 rano spod szkoły. O godz. 8.45 dotarliśmy do Kopalni Złota, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić kopalnię oraz osadę górniczą. Nasz przewodnik okazał się niezwykle kompetentny i chętnie opowiedział nam o wszystkich ważnych rzeczach związanych z tym miejscem. Dowiedzieliśmy się wiele interesujących informacji o historii górnictwa oraz codziennym życiu górników. To był fascynujący i pouczający moment naszej wycieczki. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Tam czekały na nas liczne atrakcje, zwiedzanie cudownego miejsca, ekologiczne zajęcia warsztatowe, gra terenowa oraz obiad. Minieuroland to magiczne miejsce pełne miniatur, jest to świat gdzie można zwiedzić malutkie repliki słynnych zabytków, jak np. Wieża Eiffla, Koloseum czy Pałac Buckingham. To jak podróż przez Europę w jednym miejscu. Aktywnie uczestniczyliśmy w różnorodnych zajęciach, których celem było poszerzenie naszej wiedzy i zdobywania umiejętności.
Cała wycieczka była pełna wrażeń i pozytywnych emocji. Dzięki niej nie tylko zdobyliśmy nową wiedzę, ale również świetnie się bawiliśmy. Powrót do szkoły był pełen rozmów i podsumowań tego niezapomnianego dnia.
Anna Kurnicka
„Mój tata jest bohaterem, mój tata wszystko wie,
Nauczył jeździć mnie rowerem,
Bardzo lubię z nim spędzać każdy dzień.
Bo mój tata – powiem krótko, to nie boi się niczego,
Czyta bajki wieczorami, on nauczył mnie wszystkiego!
Bo mój tata to jest gość, z nim zabawy nigdy dość.
Przy nim zawsze śmieje się, bardzo tato kocham Cię!”
W ramach zajęć plastyczno-artystycznych uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej w Boleścinie podjęli się twórczej pracy z gliną. Praca ta miała na celu stworzenie oryginalnych prezentów z okazji Dnia Taty. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w to zadanie z dużym zapałem i pomysłowością.
Pierwszym etapem pracy było zapoznanie się z właściwościami gliny oraz technikami jej formowania. Uczniowie odpowiednio przygotowali glinę do tworzenia swoich prac i przystąpili do pracy. To wymagało precyzji, cierpliwości i umiejętności manualnych. Po uformowaniu, prace z gliny musiały zostać dokładnie wysuszone. Ostatnim etapem było pomalowanie i wykończenie gotowych prac, aby stworzyć wyjątkowy efekt.
Po wielu godzinach pracy i zaangażowania, uczniowie z dumą mogą przedstawić swoje gotowe dzieła - unikalne prezenty dla swoich tatusiów. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie i przygotować niespodzianki z okazji Dnia Taty.
Z okazji Dnia Taty przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania dla wszystkich tatusiów! Życzymy dużo zdrowia, uśmiechu, dumy i radości!
Anna Kurnicka/Malwina Mostek
21 czerwca podsumowaliśmy miesięczny projekt edukacyjny, który odbył się w ramach działań związanych z nadaniem imienia Janusza Korczaka Szkole Podstawowej w Boleścinie. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, wychowawców podejmowali różnorodne działania. Były to: projekcje filmów, wywiady, konkursy wiedzy o Korczaku, zajęcia historyczne, prezentacje multimedialne, wielkie czytanie Korczaka i konkursy literacki – pisanie utworów o Korczaku, listów do Henryka Goldszmita oraz konkurs recytatorski – deklamowanie utworów. Podczas zamknięcia projektu zostały rozdane dyplomy, podziękowania za udział oraz nagrody książkowe. Miesięczne przedsięwzięcie podsumowaliśmy krótką inscenizacją fragmentu „Króla Maciusia Pierwszego” w wykonaniu uczniów klasy piątej. Dodam, iż szkolni poeci wykazali się zdolnościami literackimi, znajomością życiorysu Janusza Korczaka, natomiast recytatorzy kolejny raz pokazali kunszt aktorski i recytatorski. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała dyrektor szkoły – Pani Barbara Kogut w towarzystwie nauczycielki języka polskiego. Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie przepięknych nagród książkowych. Kochani, Henryk Goldszmit, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, byłby z Was dumny:), zatem „Wola niezłomna jest więc właśnie taka, aby na patrona szkoły wybrano Janusza Korczaka”. W przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować podjęte działania, natomiast prace uczniów zostaną zaprezentowane, m. in. na stronie szkoły. Anna Leszczyńska - Janik
21 czerwca uczniowie klasy 5 udali się do centrum Korona we Wrocławiu w celu spotkania z koleżanką Wiktorią M. Przy wspólnym posiłku, m. in. pizzy oraz smacznych deserach lodowych podsumowaliśmy rok szkolny, a co najważniejsze mogliśmy cieszyć się widokiem Wiktorii, której długo nie widzieliśmy. To był bardzo radosny moment, a rozmowy nie miały końca. Wszyscy byliśmy w wielkiej euforii. Przy okazji odśpiewaliśmy sto lat Oli i Miłoszowi, którzy 25 i 26 czerwca obchodzą urodziny. Dodam, że towarzyszyli nam rodzice. Niestety nie wszyscy mogli być obecni, jednak liczę na to, że podczas kolejnych spotkań uda nam się powiększyć grono dorosłych. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz możliwość integracji. Moje Kochane dzieciaczki uwielbiam Was i cieszę się, że mogliśmy wspólnie celebrować te wyjątkowe chwile.
Wychowawczyni klasy 5 - Anna Leszczyńska - Janik
Dnia 21.06.2023 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas IV-VII, którzy kilka dni wcześniej zdali egzamin teoretyczny i wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Podczas egzaminu praktycznego, uczniowie zostali ocenieni pod względem umiejętności obsługi technicznej roweru, jazdy rowerem, znajomości przepisów drogowych oraz zachowania bezpieczeństwa na drodze. Każdy z uczestników otrzymał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności praktycznych.
Egzamin przebiegł pomyślnie, pod czujnym okiem młodszej aspirant Lidii Łynko, która była obecna w naszej szkole tego dnia, za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczniowie wykazali się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.
Bardzo dziękuję za pomoc w zorganizowaniu egzaminów na kartę rowerową panu Pawłowi Tronina. Jego wkład i zaangażowanie przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia egzaminów i zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom.
Życzę wszystkim uczniom, którzy zdobyli kartę rowerową, bezpiecznych podróży i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Mam nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą im towarzyszyć przez całe życie.
Anna Kurnicka
Dnia 21.06.2023 r. w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbyło się spotkanie z młodszą aspirant Lidią Łynko, która przedstawiła zasady dotyczące bezpiecznych wakacji dla dzieci z grupy przedszkolnej oraz uczniów klas I-III.
Celem spotkania było podkreślenie ważności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w okresie letnich wakacji. Policjantka przypomniała, jak ważne jest odpowiednie zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię. Zachęciła dzieci do korzystania z pasów dla pieszych, patrzenia w lewo i w prawo przed przekroczeniem jezdni oraz korzystania z przejść dla pieszych. Zwróciła uwagę na konieczność czujności wobec nadjeżdżających pojazdów. Funkcjonariuszka zaznaczyła, że noszenie elementów odblaskowych jest niezwykle istotne w celu zwiększenia widoczności dziecka na drodze. Zachęciła dzieci do noszenia kamizelek odblaskowych lub innych jaskrawych elementów odzieży, zwłaszcza wieczorem i w nocy. Funkcjonariuszka omówiła prawidłowe zachowanie wobec obcych osób. Dzieci powinny być świadome, że nieznajome osoby mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Policjantka zachęciła dzieci do informowania rodziców lub opiekunów o spotkaniu z obcą osobą oraz przypomniała, że nie należy podawać nieznajomym swoich danych osobowych. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszyła kwestię bezpiecznych kąpieli letnich. Zaznaczyła, że dzieci powinny być pod opieką dorosłych podczas kąpieli. Wskazała na konieczność unikania niebezpiecznych miejsc, jak strome brzegi czy głębokie wody.
Dziękujemy młodszej aspirant Lidii Łynko za lekcję na temat bezpieczeństwa. Jej zaangażowanie i wkład w przekazywaniu informacji jest niezwykle cenny dla naszych uczniów.
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Boleścinie wzięli udział w czwartej edycji Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Akcja miała na celu zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.
W ramach akcji, przez określony czas, wszyscy uczniowie klasy pierwszej przejęli rolę nauczyciela i dzielili się swoją wiedzą z rodzicami. Zadaniem dzieci było przekazywanie rodzicom informacji i umiejętności, które zdobyli w szkole. Dzieci wspólnie z nauczycielem omawiały dane tematy, takie jak: „Elementarz bezpieczeństwa”, „Leśne opowieści”, „Niepodległość na 104”, „Bezpieczny internauta”, „Kosmiczna przygoda”, „Młody ekolog”, które następnie miały przedstawić swoim rodzicom w domu.
Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki akcji uczniowie klasy pierwszej zyskali nie tylko nowe umiejętności komunikacyjne, ale także nauczyli się odpowiedzialności i współpracy. Akcja ta stanowiła doskonałą okazję do budowania więzi między dziećmi a rodzicami.
wychowawca klasy I
Anna Kurnicka
19 czerwca w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki odbyła się uroczysta Gala Orłów Gminy Trzebnica. Każdego roku tytuły „Szkolnego Orła” z rąk Burmistrza Gminy Trzebnica - Pana Marka Długozimy - pomysłodawcy ów tytułów, otrzymują uczniowie, którzy wspaniale reprezentują swoje szkoły w konkursach powiatowych, dolnośląskich i wojewódzkich zdobywając wysokie wyniki oraz nauczyciele – opiekunowie, którzy z sukcesem przygotowują swoich uczniów do konkursów. Do naszej szkoły „poleciały” trzy orły w kategoriach:
1) Szkolne Orły Gminy Trzebnica: Szkoły Podstawowe – konkursy w kl. IV – VIII – laureatką została Tamara Rzeźnik;
2) Szkolne Orły Gminy Trzebnica: Najlepszy absolwent – Jakub Staroń;
3) Szkolne Orły Gminy Trzebnica: Nauczyciel – opiekun – p. Anna Leszczyńska – Janik.
Serdecznie gratulujemy, licząc na kolejne orły w przyszłym roku szkolnym.
Warto podkreślić, że Gmina Trzebnica jest jedyną Gminą w Powiecie Trzebnickim, która organizując co roku galę Szkolnych Orłów podsumowuje osiągnięcia uczniów- laureatów licznych konkursów, a także nagradza ich opiekunów.
Anna Leszczyńska - Janik
„Tylko w dawaniu człowiek odnajduje siebie, dojrzewa do odpowiedzialności i może sprawić, aby otaczający nas świat stał się piękniejszy i bardziej ludzki…”
W czwartek – 15 czerwca 2023 odbyła się Gala XXI Trzebnickiego Samorządowego Konkursu Nastolatków - „Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica”. Spośród 18 uczniów z gminnych szkół podstawowych wyłoniono wspaniałą ósemką. Z przyjemnością informuję, iż wśród laureatów znalazły się dwie nasze uczennice – Hanna Malińska oraz Tamara Rzeźnik. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów oraz kontynuacji działań na rzecz drugiego człowieka. Dodam, że gala Ośmiu Wspaniałych to bardzo wyjątkowa uroczystość , która skupia młodych ludzi bezinteresownie niosących pomoc tym, którzy jej potrzebują. Licznie zgromadzeni goście zostali zapoznani z niewątpliwymi zasługami kandydatów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom Nominowanym i Laureatom.
Wychowawczyni oraz opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu - Anna Leszczyńska - Janik
W ciepłe, niedzielne popołudnie, 18 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Mamy, Taty oraz opiekuna, na który przybyły rodziny z Boleścina, Głuchowa Górnego, Piersna, Skarszyna oraz okolicznych wiosek. Gospodarzami uroczystości byli Dyrektor Pani Barbara Kogut wraz z kadrą szkoły oraz niezawodna Rada Rodziców. Punktualnie o godzinie 14:30 honorowy gość - Burmistrz Gminy Trzebnica - p. Marek Długozima wraz z Dyrektor Szkoły - p. Barbarą Kogut i Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Moniką Zubek – Kaczmarek powitali przybyłych gości oraz dokonali uroczystego otwarcia festynu rodzinnego, pod hasłem: „Rodzino! Trzymaj Formę! Żyj zdrowo!” Tego dnia mieliśmy przyjemność również gościć zastępcę Burmistrza panią Krystynę Haładaj, Radnego Rady Miejskiej – pana Kamila Ankiera, sołtysów wsi: Boleścin – p. Agnieszkę Zagwojską, Skarszyn – p. Wojciecha Dużego, który podczas festynu poprowadził turniej Familiady oraz Piersna - p. Małgorzatę Troninę.
Następnie uczniowie prowadzący imprezę zaprosili na część artystyczną przygotowaną przez dzieci z przedszkola, klasy I - III oraz IV - VII pod kierunkiem wychowawców. Program był bardzo bogaty, bowiem podejmował tematykę promocji zdrowia, zachęcał rodziny do dbania o zdrowy styl życia. Wiersze, śpiewy, tańce oraz scenki teatralne dostarczyły widowni wielu pozytywnych emocji, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Boleścinie kolejny raz udowodnili, że są wspaniałymi aktorami.
Po występach młodzi konferansjerzy w składzie: Hanna Malińska, Gabriela Perczak, Tamara Rzeźnik oraz Jakub Staroń przedstawili szczegółowy program festynu, następnie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Wśród atrakcji, poza wspomnianą Familiadą były: występ zespołu MOZAIKA, gry i zabawy ruchowe, loteria fantowa, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, Mini Disco poprowadzone przez p. Monikę Okoń z towarzyszącą jej animatorką. Kolejną atrakcją był radiowóz policyjny i spotkanie z przedstawicielką Policji. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się foto budka, kącik z warkoczykami oraz malowanie twarzy. Ważne miejsce zajmowały stoiska gastronomiczne: kawiarenka ze smacznymi ciastami, kawą mrożoną oraz grillowane pyszności. Były także frytki, zapiekanki, popcorn i wyśmienite gofry. Pogoda dopisała a uczestnicy imprezy bawili się doskonale.
Serdecznie dziękujemy: Burmistrzowi Gminy Trzebnica – Panu Markowi Długozimie, aktywnie zaangażowanym Rodzicom, zaprzyjaźnionym firmom zewnętrznym, zakładom pracy, pobliskim sołectwom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i wsparcia imprezy, których pragniemy dołączyć do grona PRZYJACIÓŁ SZKOŁY.
Tegoroczny piknik był bardzo udany. Dochód zostanie przeznaczony na zaspokojenie potrzeb uczniów Szkoły Podstawowej w Boleścinie. Cieszymy się, że festyn rodzinny stał się naszą tradycją i na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych, a co najważniejsze jest dowodem na wspaniałą, wzajemną współpracę z organem prowadzącym, radą rodziców, społecznością lokalną oraz okolicznymi sołectwami.
Anna Leszczyńska - Janik
W dniu 21.06.2023.o god.18.00 uczniowie klasy 6 i 7 wraz z wychowawcą zorganizowali spotkanie dla swoich Mam, by podziękować za ich wsparcie, zaangażowanie i miłość. Spotkanie było także okazją do podsumowania wspólnego roku szkolnego i pożegnania się przed wakacjami.Podczas wydarzenia uczniowie we wzruszających słowach dziękowali swoim Mamom za dar życia i za wszystko, co każdego dnia dla nich robią, by ich życie było szczęśliwe.Uczniowie przygotowali dla rodziców poczęstunek w postaci stołu szwedzkiego, na którym znalazły się ciasta, sałatki, przekąski i kanapki .Po poczęstunku przystąpiliśmy do części warsztatowej, podczas której rodzice mieli za zadanie napisać minimum 5 cech, za które cenią swoje dzieci oraz zaprezentować maksymę/przesłanie, które dedykują swoim dzieciom jako radę życiową. Dzieci miały za zadnie napisać na karteczkach 10 powodów, za które cenią/kochają swoje Mamy i zapakować te powody do małego, różowego woreczka, który nastepnie wręczyli swoim Mamom wraz ze słodkim, drobnym prezencikiem, jako podarunek. Dlaczego taki sposób? Ponieważ: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", jak pisał autor "Małego Księcia", a poza tym czasem łatwiej jest wyrazić to co czujemy, gdy to napiszemy... Nie zawsze znajdujemy czas i odwagę, by wyrazić sobie nawzajem wdzięczność i miłość. Spotkanie przebiegało w miłej, niezwykle rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło nam łez wzruszenia, radości i salw śmiechu, czułości, inspirujących, rozmów, życzliwego słowa... Na końcu spotkania Mamy wraz z dziećmi zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.Jednym z prezentów dla Mam były krótkie nagrania wywiadów z udziałem dzieci, które rodzice otrzymali w wiadomości. Uczniowie podczas wywiadu odpowiadali na różne pytania dotyczące ich relacji z Mamą i sposobu postrzegania ich Mam.Podczas wywiadów dzieci w bardzo wzruszający sposób mówiły o swoich Mamach, składając im życzenia i dziękując za przeróżne rzeczy, od podziękowań za rosół i czyste skarpetki po podziękowania za ciekawe dyskusje i możliwość mieszkania pod jednym dachem. Tak...kontynuujemy naszą misję w SP Boleścin. Dokładamy jeszcze jedno wspaniałe wydarzenie do kart naszej historii w szkole i kolekcjonujemy wspaniałe, niezapomniane momenty RAZEM! Budujemy współpracę z rodzicami i uczniami. Stawiamy na jakość relacji. Szkoła jest blisko swojej Społeczności.
Drodzy Rodzice i Moi Kochani Uczniowie... Z całego serca dziękuję Wam za ten wspólny rok. To była wspaniała współpraca podczas której wiele się od Was nauczyłam i doświadczyłam wiele dobra i ciepła. Dziekuję za każdą przygodę, wyzwanie, lekcję i nagrodę w postaci Waszej życzliwości, uśmiechu, obecności. Dzięki Wam moja praca wciąż w pierwszej kolejności jest pasją, a dopiero w drugiej wykonywanym zawodem.Tulę do serca.
Asia Łoźnicka
pedagog szkolny i wychowawca klasy 6 i 7
Uczniowie klasy 0 Szkoły Podstawowej w Boleścinie: Zofia Dulas oraz Ignacy Wszelaki zostali wyróżnieni w konkursie ogólnopolskim Mamy w planie dobre zachowanie pod hasłem „Rodzina jest dobra na wszystko” w kategorii komiks.
Celem konkursu było propagowanie szacunku, wrażliwości, dobroci, miłości …. dotyczących różnych aspektów życia rodzinnego przedszkolaków. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz pomysłowości, kreatywności i wyobraźni.
W imieniu społeczności szkolnej gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.
wychowawca
Malwina Mostek
Powered by aSc EduPage